Alumni

Cejka Lab

Smirnov Alexander (2012)

Mlejnkova Lucie (2013-16)

Cejka Petr (2011-16)

Cannavó Elda (2011-16)

Lepakshi (2011-16)

Anand Roopesh (2012-16)

Howard Sean (2016)

Levikova Maryna (2011-17)

Pinto Cosimo (2013-17)

Ferrari Lab

Eppink Berina (2005)

Lohse Ines (2006)

Krystyniak Agniezska (2002-6) 

Pani Elisabetta (2004-7)

Pyakurel Aswin (2006-7)

El-Shemerly Mahmoud (2003-8)

Bhatia Payal ( 2008-11)

Eid Mohamed Wassim (2008-11)

Engels Kim (2006-12)

Bologna Serena (2010-15)

Aykut Murat (2011-15)

Pierroz Vanessa (2011-15)

Gentili Christian  (2014-16)

De Gregorio Giuseppe (2012-16)

Gari Lab

Wolski Stefanie (2014)

Janscak Lab

Garcia Patrick (2002-5)

Saydan Nurten (2003-6)

Dietschy Tobias (2005-6)

Chevelev Igor (2007)

Zheng Lu (2003-8)

Schwendener Sybille (2005-9)

Hühn Daniela (2006-10, in Sartori lab till 2014)

Radhakrishnan Kanagaraj (2004-11)

Mihalijevic Boris (2008-12)

Schroeder Judith (2011-12)

Langhoff Jana (2012)

Paliwal Shreya (2009-13)

Sturzenegger Andreas (2012-16)

Di Marco Stefano (2013-16)

Siva Sankar Devanarayanan (2017)

Jiricny Lab

Papouli Efterpi (2001-4)

Stojic Lovorka (2001-5)

Gerrits Bertran (2001-5)

Cejka Petr (2000-6)

Mojas Nina (2001-6)

Bärenfaller Katja (2001-6)

Anstett Ann (2002-6)

Cannavo Elda (2002-6)

Fischer Franziska (2003-6)

Kleffmann Torsten (2005-6)

Ahnesorg Peter (2006)

Veljkovic Emilija (2004-7)

Schanz Silvia (2005-8)

Kehl Patrick (2004-9)

Castor Dennis (2005-10)

Schöpf Barbara (2005-10)

Surendranath Kalpana (2006-11)

Enoiu Milica (2001-11)

Kratz Katja (2007-11)

Marti Myriam (2008-12)

Pena Diaz Javier (2006-13)

Ghodgaonkar Medini (2008-13)

Neelsen Kai (2004-2007, in Lopes Lab till 2013)

Olivera Harris Maite (2009-14)

Repmann Simone (2009-14)

Bregenhorn Stephanie (2008-14)

Feuerhahn Sascha  (2014-15)

Kaden Svenja (2007-15)

Pizzolato Julia (2012-16)

Saxer Anja (2010-16)

Falke Martin (2012-16)

Weller Marie-Christine (2013-16)

Porro Antonio (2013-16, now in Sartori lab)

Artola Mariela (2008-16, now in Müller lab)

Kallenberger Lia (2013-17)

Kobayashi Saho (2014-17)

Kobayashi Shunsuke (2014-17)

Giovannini Sara (2015-17)

Erb Rachel (2016-17)

Jiricny Josef (1996-2017)

Lopes Lab

Ray Chaudhuri Arnab (2007-12)

Follonier Cindy (2008-13)

Neelsen Kai (2007-2013)

Dalcher Damian (2013-14)

Ahuja Akshay   (2010-15)

Herrador Raquel (2008-16)

Mark Lendenmann (2016)

Vujanovic Marko (2012-17)

Zellweger Ralph (2012-17)

Zwicky Katharina (2013-18)

Mutreja Karun (2013-18)

Marra Lab

Di Pietro Massimiliano (2001-3)

Gonzenbach Tobias (2005-6)

Sabates Bellver Jacob (2003-7)

Valtorta Emanuele (2006-9)

Cattaneo Elisa (2005-10)

Tiwari Amit (2007-12)

Fischer David (2009-13)

Uzozie Anuli (2010-14)

Menigatti Mirco (2002-15)

Haider Ritva (1984-2015)

Gharibi Hadi (2016)

Müller Lab

Sayi Ayca (2006-10)

Toller Isabella (2006-10)

Arnold Isabelle (2006-11)

Hitzler Iris (2007-11)

Craig Vanessa (2007-11)

Oertli Mathias (2008-12)

Kohler Ester (2006-13)

Engler Daniela (2010-14)

Hartung Mara (2010-15)

Schmid Corina (2011-16)

Flori Michael (2011-16)

Katrin Koch (2011-16)

Gruber Dorothea (2013-16)

Urban Sabine (2012-17)

Kyburz Andreas (2013-18)

Penengo

Gatti Marco (2014-17)

Sartori Lab

Garstkiewicz Martha (2010-11)

Steger Martin (2008-12)

Murina Olga (2008-14)

Hühn Daniela (2010-14)

Bovay Amandine (2014)

Lafranchi Lorenzo  (2011-15)

Bolck Hella (2011-16)

Ferretti Lorenza (2011-16)

Schär Lab

Schär Primo (1997-2004)

Bentele Marc (1998-2004)

Steinacher Roland (1999-2004) 

Kunz Christophe (2002-4)

Saito Yusuke (2002-4)

Kais Sanja (2002-5) 

Schärer Lab

Enzlin Jacqueline (2000-4)

Hohl Marcel (2000-4)

Anguelov Todor (2000-5)

Gillet Ludovic (2000-5)

Alzeer Jawad (2001-5)

Buff Rolf (2002-5)

Gualbert Jérôme (2003-5)

Staresincic Lidija (2003-5)

Orelli Barbara (2004-5)

Ho The Vinh (2004-5)

Guainazzi Angelo (2005)

Schärer Orlando (1999-2005, 2011-12)

Schwendener Lab

Bonde Anne-Katrine (2006-10)

Kumar Sushil (2008-11)

Mete Sibel (2006-11)

Schwendener Reto (2006-12)

Administrative/IT/Laboratory

Bollhalder Maja (2001-3)

Grima Marianne (2001-4)

Pletscher Helga (1997-2004)

Träxler Muriel (2002-5)

Fäsi Margaret (1988-2006)

Maänaoui-Salah Najat (2001-6)

Köpfler Marianne (2004-8)

Greiner Patrick (2004-9)

Hemmerle Christine (1978-2010)

Salah Malika (1998-2010)

Schauz Cornelia (2006-11) 

Geiser Cornelia (2008-12)

Binz Peter (1999-2013)

Engler Daniela (2014-15)

Luterbacher Danielle (2012-16)

Bergmüller Eveline (2011-17)